تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۱

بیستم ماه جمادی الثانی مصادف با سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا(س) است که به یُمن زاد روز بانوی نمونه ی اسلام، این روز مبارک را روز مادر نامیده اند.

حضرت فاطمه(س) دخت نبویت، همسر ولایت، مادر امامت، اسوه و الگویی کامل در فضیلت و کمالات انسانی است. بانویی که در دامان حضرت خدیجه(س) اولین بانوی مسلمان و همسر پیامبر اکرم(ص) و در کانون نخستین خانواده اسلامی با نغمه های آسمانی و تسبیح قدسیان متولد شد.

خداوندمتعال در قرآن کریم به حضرت زهرا(س) لقب کوثر را عطا فرمود زیرا ایشان سرچشمه تمام خوبی های جهان است.

حضرت فاطمه(س) اسوه و الگویی کامل در فضیلت و کمال و نمونه ای بارز از بهترین مادر و از باب زن و همسری، بهترین بانو بودند. زندگی و سیره حضرت زهرا(س) به قدری آموزنده و جذاب است که هر زن آزاده ای در جهان او را همچون قدیسه ای تحسین کرده و الگوی خود قرار می دهد.

بعد از فوت حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه(س) در جنگ ها مونس پیامبر بود و در غم هایی که در سختی ها، گرفتاری ها و مشکلات بر تن پیامبر(ص) می نشست، همدم و یاور پیامبر می شدند.

حضرت فاطمه(س) همیشه یار و همدم پدر خود بود و در تمام مصائب و مشکلات مرهم دردهای ایشان می شدند. پیامبر گرامی اسلام(ص) به حضرت فاطمه(س) لقب ام ابیها به معنای یعنی مادر پدر را به او داده است، یعنی زنی که برای پدرش همچون مادر بوده است.

سالروز ولادت سرور زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، روز زن و میلاد سلاله پاکش امام خمینی (ره) بر تمام شیعیان و محبان ولایت مبارک.

علی اصغر نعمتی آرانی
پیوندهای کاربردی
دسترسی سریع
ارتباط با هنرستان ایساکو
آدرس:خانی آبادنو-خیابان مهران-خیابان نیکوبین
کدپستی: 1894758415
تلفن: 02155865656 - 02155844848 
نقشه گوگل هنرستان ایساکو
کلیه حقوق متعلق به هنرستان ایساکو می باشد.
Design By M.Farahmand