isacoschool.ir

مکانیک خودرو فردی می باشد که به تعمیرات خودرو آشنایی داشته و به تعمیر و سرویس انواع خودروها مانند برق،بدنه و موتور مسلط است. بعد از آموزش در رشته مکانیک خودرو Auto Mechanic به مهارت دست یابد.

مکانیک خودرو به فردی ماهر که در زمینه های تعمیر خودرو کار می کند اطلاق می شود. فردی که به صورت عملی یا علمی با انواع تعمیرات خودرو آشنایی داشته و به تعمیر و سرویس انواع خودروها مسلط است. او همه بخش های مکانیکی و الکتریکی خودرو از موتور و سیستم اگزور تا سیستم های تهویه و امنیتی خودرو را به خوبی می شناسد.

 

برخی از تعمیراتی که مستلزم یادگیری می باشد

 •     تعمیرات موتور‌های بنزینی و دیزلی و سیستم های هیبریدی
 •     تعمیرات سیستم هدایت و کنترل مانند تعلیق و سیستم فرمان
 •     تعمیرات سیستم برق خودرو ، مکاترونیک خودرو و قطعات الکتریکی خودروها (باطری سازی )
 •     تعمیرات سیستم سوخت رسانی موتورهای بنزینی انژکتوری و دیزلی
 •     تون آپ یا همان تنظیم موتور
 •     تعمیرات سیستم انتقال قدرت مانند جعبه دنده دستی و اتومات و دیفرانسیل
 •     تعمیرات قفل در و شیشه بالابر و ...

در ادامه برای آشنایی بیشتر با شغل مکانیکی خودرو اطلاعات کاملی در زمینه وظایف، مهارت و دانش مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، فرصت های شغلی و بازار کار و میزان درآمد مکانیک خودرو ارائه می شود.

 

وظایف مکانیک خودرو

 •     یافتن عیوب خودرو
 •    ارتباط دو سویه با مشتری و دادن توضیح کافی به مشتریان درباره نوع تعمیرات و یا قطعات مورد نیاز
 •     تخمین زمان و هزینه کار برای مشتریان
 •     انجام تعمیرات و تعویض قطعات صدمه دیده

 

دانش مورد نیاز شغل مکانیک خودرو

 •     شناخت خوب و کامل اجزای خودروها
 •     مهارت های فنی خوب
 •     توانایی یافتن سریع و درست عیوب خودرو
 •     سرعت عمل و دقت در کار و توجه به جزئیات
 •     مهارت ارتباطی خوب و ارائه خدمات مناسب به مشتریان
 •     توان جسمی مناسب
 •     به روز کردن اطلاعات و دانش خود در زمینه خودرو مانند آشنایی با انواع موتورها و سیستم های جدید خودرو
 •     رعایت مسایل ایمنی

 

چه تحصیلاتی جهت ورود به شغل مکانیک خودرو نیاز می باشد؟

سه راه وجود دارد:

 • رشته مکانیک فنی و حرفه ای

 • رشته های مرتبط با خودرو کاردانش مانند : تعمیرکار موتور خودرو – تعمیرکار برق خودرو –  خدمات کیفی خودرو

 • رشته ریاضی و فیزیک و بعد از کنکور انتخاب رشته مهندسی خودرو در دانشگاه

البته شما می توانید این کار را به صورت کاملا تجربی و نزد یک استاد ماهر نیز یاد بگیرید.

برای آموزش حرفه ای در این شغل می توانید پس از گذراندن سال اول دبیرستان وارد شاخه کار و دانش یا فنی و حرفه ای شوید. فارغ التحصیلان رشته مکانیک خودرو پس از پایان دوره هنرستان می توانند از طریق شرکت در آزمون کنکور ناپیوسته فنی و حرفه ای در آموزشکده های سراسری فنی و حرفه ای،دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح کاردانی و کارشناسی همان رشته به ادامه تحصیل بپردازند.

دانش آموزان رشته ریاضی فیزیک می توانند در گرایش خودرو مهندسی مکانیک وارد شده و در صورت علاقه مندی تا مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند. البته معمولا تعداد کمی از این فارغ التحصیلان ممکن است وارد کار مکانیکی و تعمیر خودرو شوند و اکثرا به عنوان مهندس خودرو وارد صنایع و کارخانجات خودروسازی می شوند.

دوره های آزاد مکانیک در مراکز زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود و پس از پایان آن مدرک معتبر به آنها اعطا می گردد.

از طریق هنرستان چطور مکانیک خودرو بشویم؟

هنگامی که سال نهم  را تمام کردید، در صورتیکه از طریق هدایت تحصیلی شرایط  و امتیاز لازم برای ورود به هنرستان فنی و حرفه ای را  داشته باشید، می توانید در رشته های فنی و حرفه ای ثبت نام کنید. رشته مکانیک خودرو در  گروه مکانیک قرار دارد  و در دسته بندی صنعت است.

درس های رشته مکانیک خودرو در سه سال متوسطه دوم فنی و حرفه ای

درس های سه ساله دوم شامل چند بخش است. اولین بخش دروس عمومی مانند( تعلیمات دینی، عربی، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی) ، دورس خوشه سلامت شامل( تربیت بدنی و انسان وسلامت) و دروس خوشه شایستگی های غیر فنی (الزامات محیط کار، اخلاق حرفه ای)، دروس شایستگی های  پایه فنی (ریاضی۱و۲و۳، فیزیک ، شیمی) و دروس شایستگی های فنی مانند(کارگاه های تعمیرات مکانیکی موتور، سیستم گیربکس، سیستم تعلیق و فرمان و هیدورلیک و دانش فنی پایه و..) که در جداول زیر نشان داده شده است.

در رشته ای مانند تعمیرکار موتور خودرو که مختص کاردانش می باشد، دارای 110 ساعت آموزش است که شامل 42 ساعت دروس عمومی مانند ادبیات، دین و زندگی، زبان انگلیسی و... ، 2 ساعت شایستگی‌های پایه، 57 ساعت شایستگی‌های فنی و 9 ساعت شایستگی‌های غیرفنی است.

 استاندارد مهارت تعمیرکار اتومبیل‌های سواری بنزینی درجه دو متشکل از 6 واحد نظری و 12 واحد عملی، تعمیرکار اتومبیل‌های سواری بنزینی درجه یک متشکل از 7 واحد نظری و 13 واحد عملی، کاربرد مدارک فنی خودرو متشکل از یک واحد نظری و یک واحد عملی، تعمیرکار اتومبیل گازسوز متشکل از 2 واحد نظری و 4 واحد عملی و کارورزی متشکل از 4 واحد عملی است.

برای رشته تعمیرکار برق خودرو نیز تقریبا به همین منوال هست ولی با این تفاوت که بجای تعمیرکار درجه یک موتور خودرو، دانش آموز تعمیرکار برق درجه دو  و تون آپ ( تنظیم موتور) را می گذارند.

 

برای کار کردن آیا دیپلم کافی است؟ آیا امکان دارد  که با خواندن این رشته، مهندس شد؟

از مسیر هنرستان شما می توانید با کسب دپیلم در رشته  مکانیک خودرو در سطح مقدماتی به یک تعمیرکار ماهر تبدیل بشوید و با خیال راحت می توانید مشغول به کار بشوید  و در صورتیکه باز هم علاقه داشته باشید و  تحصیل خود را  در مقطع کاردانی ادامه بدهید و در سطح متوسط می توانید یه تکنسین ماهر در بخش خدمات و تعمیرات خودرو بشوید. البته با گرفتن مدرک کاردانی به کارشناسی می توانید مدارک خودتان را کامل کنید و مهندسی خود را هم بگیرید.

آیا داشتن تاییدیه تخصصی برای کار تعمیر خودرو لازم است؟

برای اینکه بتوانید یه تعمیرکار کاربلد ماشین بشوید، معمولا نیاز است یک سری آموزش های تخصصی را در مراکز فنی حرفه ای و یا کاردانش بگذرانید. حداقل فایده ای که این قضیه می تواند برایتان داشته باشد این است که اگر در جایی برای کار درخواست بدهید، در اولویت های صاحب کار قرار می گیرد ضمن اینکه می توانید کارتان را بهتر و با کیفیت بیشتری انجام بدهید و نهایتا حقوق بیشتری دریافت کنید.

    نزدیک ترین و بهترین هنرستان فنی حرفه ای محل زندگی خودتان را پیدا کنید تا با ثبت نام به موقع، بتوانید دیپلم خودتان را بگیرید.

    اگه مرکز مناسبی در اطراف شما وجود ندارد، می توانید در پایگاه های اینترنتی ، مراکز مورد نظر خود را پیدا کنید.

کار تعمیرکار خودرو چیست؟

تعمیرکار حرفه ای ماشین به کسی گفته می شود که کارش تعمیر وسایل نقلیه است. در یه روز کاری معمولی امکان دارد کارایی مثل تنظیم موتور و شاسی خودرو، صافکاری بدنه و تعویض قسمت های آسیب دیده را انجام بدهد. برای اینکه بتوانید تعمیرکار حرفه ای خودرو بشوید، ضمن اینکه باید از تعمیر و سر و کله زدن با ماشین ها لذت ببرید، باید شرایط روحی تان هم متناسب با این کار باشد. البته برای ورود به این شغل، باید اولا یه سری آموزش های عمومی مرتبط را ببینید. بعد از گذراندن دوره آموزشی در هنرستان فنی حرفه ای یا کاردانش ، می توانید در تعمیرگاه های ماشین و یا  در فروشگاه ها  دنبال کار بگردید.

 

فرصت شغلی و بازارکار مکانیکی خودرو

مکانیک و تعمیرکار خودرو می تواند در کارخانجات تولیدکننده خودرو و شرکت های وابسته از جمله سازندگان قطعات و لوازم یدکی خودرو، تعمیرگاه های مجاز شرکت های سازنده خودرو استخدام شود. همچنین می تواند در گاراژها و تعمیرگاه های خودرو کار کرده و یا به طور مستقل تعمیرگاهی برای خود راه اندازی کند.

بازار خودرو در جهان رو به گسترش است و به صورت مداوم مدل ها و سیستم های جدیدی در حوزه خودرو به بازار عرضه می شوند. از طرفی داشتن خودرو برای همه مردم به یک ضرورت در زندگی تبدیل شده و تقریبا هر خانواده ای حداقل یک خودرو دارد. بنابراین مردم ناگزیر برای رفع مشکلات و عیوب خود به مکانیک و تعمیرکار خودرو نیازمندند. با توجه به این شرایط بازارکار خوبی برای علاقه مندان به شغل مکانیکی خودرو وجود دارد و آینده شغلی خوبی نیز پیش روی آنها خواهد بود.

درآمد مکانیک خودرو چقدر است؟

میزان درآمد در این شغل کاملاً وابسته به میزان تخصص و مهارت شما دارد. همچنین ارتباط خوب با مشتریان ، تعمیر قابل قبول و سر وقت، استفاده از قطعات اصل و مرغوب، انصاف در دستمزد بطوری که مشتریان کاملاً راضی باشند،  می تواند کمک کند که مشتریان شما را به آشنایان معرفی کنند و به قول معروف اسم و رسم  در کنید. کلاً مکانیک خودرو و اکثر مشاغل فنی درآمد مناسبی دارد.

تعمیرگاه های خودرو

به محل کار مکانیک خودرو، تعمیرگاه گفته می شود. در ایران تعمیرگاه ها به چند دسته تقسیم می شوند:

    تعمیرگاه های بزرگ

    عاملیت های مجاز تعمیرات

    تعمیرگاه های شخصی (معمولاً کوچک)

نمایندگی های مجاز تعمیرات و تعمیرگاه های بزرگ از نظر ساختاری خیلی به هم شبیه هستند. در شکل زیر شغل های لازم در یک تعمیرگاه مجاز نشان داده شده است:

کارشناس پذیرش و تحویل

کسی که مسئول تحویل گرفتن خودرو از مشتریان و مشخصات مشتری و خودرو را در فرم مخصوص ثبت می کند. او باید عیب خودرو را دقیقاً ثبت کند، سابقه تعمیرات قبلی را بررسی کند و به مشتری در خصوص زمان تعمیر، اطلاعات بدهد.  این افراد باید بتوانند به خوبی با مشتری ها ارتباط برقرار کنند و تحمل شنیدن صحبت ها و انتقادهای آنها را داشته باشند. برای این شغل شما باید مدرک کاردانی مکانیک خودرو را داشته باشید.

مسئول آماده سازی پذیرش و تحویل خودرو.

فارغ تحصیل های  هنرســتان یا ســازمان آموزش فنی و حرفه ای می توانند در این قسمت مشغول به کار شوند.  وظایف این شغل:

نصب کاورهای حفاظتی صندلی، فرمان و کف پوش – نصب برگه تعمیرات مورد نیاز – بررسی فشار باد تایر – بررسی روغن و سایر مواد مورد نیاز قسمت های مختلف موتور – آماده سازی جهت تحویل خودرو به مشتری

تکنسین تعمیرات

این شــغل خیلی گسترده است و خود به چند بخش تقسیم می شود که در شکل زیر نشان داده شده است. فارغ التحصیلان هنرســتان و دورۀ کاردانی یا دوره هــای آموزش فنی و حرفه ای می توانند بر حسب علاقه خود در هریک از قسمت ها مشغول به کار شوند. با اهمیت ترین وظیفه تکنسین های تعمیرات این است که قطعات معیوب و خراب را تعویض کنند و قسمت های مختلف ماشین را تعمیر و تنظیم کنند.

سرویس کار خودرو

یکی دیگر از مشاغلی که فارغ التحصیل های هنرستان های مکانیک خودرو می توانند انجام دهند سرویس کاری خودرو است.

شغل های جانبی که یه فارغ التحصیل مکانیک خودرو می توانند انجام دهند:

فروش لوازم یدکی و فروش ابزار مخصوص تعمیرات یه کار تخصصی فارغ التحصیل های هنرستان فنی حرفه ای یا کار دانش است.

شخصیت های مناسب شغل مکانیک خودرو

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

چگونه بفهیم این رشته برای ما خوب هست یا نه؟

برای اینکه مطمئن شوید که این شغل مناسب شماست، نکات زیر را بدقت بخوانید و بعد شرایط و علاقه مندی های خودتان را با آن مقایسه کنید:

۱- داشتن علاقه به ماشین آلات صنعتی:

اگه شما سر و کله زدن با خودرو و ماشین ها را دوست دارید، پس می شود گفت شما از کار به عنوان تعمیرکار خودرو لذت می برید. خصوصیت این شغل شامل تعمیرات و تنظیمات مختلف می باشد. ضمن اینکه اگر بخواهید در این کار به هدفتان برسید، باید استعداد مکانیکی خوبی داشته باشید.

۲- علاقه به تعمیرات خودرو:

یکی از کارایی که حتما باید در آن خوب باشید دست به آچار بودن است، چون که تعمیر کردن، بیشترین زمان را به عنوان یه تعمیرکار خودرو می گیرد. اگر ایرادی در خودرویتان وجود دارد، سعی کنید آن را به کمک دفترچه های راهنمای موجود و کمک گرفتن از آن، تعمیر کنید. همین طور  می توانید به اعضای خانواده و یا دوستانتان مراجعه کنید و توضیح بدهید که می خواهید در زمینه تعمیر خودرو تجربه به دست بیاورید تا اگر امکانش بود، به شما کمک کنند تا بتوانید بهتر برای شغل آینده آماده شوید.

۳- توانایی انجام چند کار:

به عنوان یک تعمیرکار خودرو، شما باید بتوانید مجموعه ای از کارهای تعمیراتی را انجام دهید. شما باید بتوانید روی چندین خودرویی که نیاز به تعمیر دارند، همزمان یا در یه روز کار کنید. مثلا ممکن است برای تحویل خودرو به مشتری روزتان با تعمیر روی یک یا چند خودرو بگذرد.

۴- لذت بردن از کار در کارگاه:

تعمیرکاران خودرو، بیشتر زمان آنها در مکانی مثل گاراژ یا یک فضای در بسته می گذرد. فضای کاری هم معمولا به صورتی که با توجه به کار مداوم دستگاه های مختلف، سر و صدای زیادی تولید می کند. پس اگه شما کار کردن در محیط باز یا محیط کاری توام با فکر را ترجیح می دهید، شما باید جای دیگری دنبال کار بگردید!

علاوه بر سر و صدای زیاد، شما باید آماده روبرو شدن با آلودگی و بخارات به وجود امده ناشی از کار باشید. مطمئن باشید که در حین کار تمام نکات ایمنی و سلامتی را رعایت می کنید چون که در غیر این صورت ممکن منجر به مشکلات تنفسی شوید.

۵- داشتن استقامت بدنی بالا:

شما به عنوان یک تعمیرکار خودرو معمولا در شرایط سختی قرار می گیرید مثل خم شدن روی سقف خودرو، رفتن زیر خودرو و زانو زدن کنار خودرو. همین طور شما مجبور می شوید گاهی وقت ها قسمت های سنگین خودرو و یا تجهیزات را جابجا یا بلند کنید. پس اگر شما نمی خواهید که فعالیت شدید بدنی داشته باشید تعمیرکار شدن شغل مناسبی برای شما نیست!

۶- داشتن مهارت های تجسمی قوی:

اگه شما بتوانید متوجه نمودارهای دو بعدی و جدول ها شوید و یا خودتان بتوانید بدون کمک و صرفا با قدرت دیداری، قسمتی از اتومبیل را در سه جهت موجود تعمیر کنید، یعنی شما یک تعمیرکار حرفه ای  و کاربلد هستید.

۷– داشتن ذهنی خلاق و کنجکاو و پویا

اگه شما علاقه به تعمیر کردن وسایل خانه را دارید، اگه شما دوست دارید که دل و روده وسایل را بیرون بریزید، ساعت ها با آن ور بروید، ایراد آن را پیدا کنید برای این شغل مناسب هستید. یک مکانیک خودرو باید مهارت های فنی خوب و توانایی مناسبی را در عیب یابی و حل مسایل داشته باشد. شاید لازم باشد که او ساعت ها برای پیدا کردن یک ایراد در موتور خودرو وقت صرف کند بخاطر همین باید فردی دقیق، باحوصله و صبور باشد.

8 – روابط عمومی قوی و همکاری

یک مکانیک خودرو باید روابط عمومی قوی داشته باشد تا بتواند با مردم به خوبی ارتباط برقرار بکند و خدمات خوبی به آنها برساند. همین طور باید توانایی جلب اطمینان مشتریان را به خود داشته باشد که این کار هم با انجام کار باکیفیت، استفاده از قطعات مناسب و اصل ، تحویل سر وقت خودرو به مشتری و داشتن انصاف و مروت در دستمزد بدست می آید.

 

زمان کاری مکانیک خودرو چند ساعته؟

باید بدانید که ساعت کار مکانیکی تمام وقت است . اگه تعمیرگاه خودرو متعلق به خودتان باشد، زمان باز و بسته کردن تعمیرگاه را خودتان تعیین می کنید. البته برای سر در گم نشدن مشتری ها و همینطور از دست ندادن آنها لازم است  که اکثر مواقع باز باشد . بعضی وقت ها در سال هم که مسافرت زیاد است مثل ایام نوروز یا تابستان ها، حجم کاری شما زیاد می شود و باید تا آخر وقت و حتی در روزهای تعطیل هم کار کنید.

 

شاگردی کردن درست هست یا فقط درس بخوانم؟

حتما سعی کنید قبل یا در حین یادگیری ، جایی پیدا کنید که نیاز به شاگرد یا کارآموز داشته باشد. انجام این کار و کمک به یک استادکار ماهر تعمیر خودرو، تجربیات خیلی خوبی را در این زمینه به اصطلاح دست به آچار شدن به شما می دهد. ضمن اینکه انجام چنین کاری، می تواند رزومه خوبی برای موقعیت های شغلی آینده باشد.

    فرآیند شاگرد شدن، بسته به حرفه ای دارد که شما می خواهید در آن مشغول به کار شوید. برای شروع می توانید با پرس و جو از تعمیرگاه های اطرافتان، ببینید که آیا نیاز به یک شاگرد پاره وقت دارند یا خیر.علاقه را به اینکه نی خواهید در آینده یک تعمیرکار حرفه ای شوید، توضیح دهید و بگویید می توانید چه کارایی را  انجام بدهید.

    ممکن است بتوانید در صورت داشتن تحصیلات دانشگاهی مرتبط، از اعتبارش برای جذب سریع تر به عنوان شاگرد استفاده کنید. می توانید در این زمینه با مشاور تحصیلی مشورت کنید.

عیب و عار نداشته باشید!

 

چگونه وارد بازار کار شویم؟

در ابتدا همراه با تحصیل پیشنهاد اکید می شود که به عنوان یک شاگرد مکانیکی حتما در اوقات فراغت کار کنید. و در ادامه به عنوان یک تعمیرکار حرفه ای، شما احتمالا این شانس را دارید تا در تعمیرگاه های خورو و یا فروشگاه های مرتبط با خودرو، مشغول به کار شوید. علاوه بر این موارد، شما می توانید در شرکت هایی که مجموعه های مختلفی از خورو دارند هم، کار کنید.  از طریق فضای مجازی و سایت های مختلف بررسی کنید و ببینید که چه فرصت های شغلی در اطراف شما وجود دارد. یا از آشنایان و هنرآموز خود بخواهید برای گذراندن دوره های فنی حرفه ای ، شما را راهنمایی کند.

عزیزانم دوران طلایی سنتان را از دست ندهید. فردا دیر است، همین الان به یک گارگاه بروید و شروع کنید به کار

 

چگونه می شود یک مکانیک خودروی درجه یک و عالی باشیم؟

با توجه به اینکه در طول زمان، تکنولوژی ها و تکنیک های جدید تعمیر، در دسترس قرار می گیرد، معمولا روش های قدیمی دیگر قابل استفاده نیستند و کارایی چندانی ندارند. بنابراین افرادی حرفه ای می شوند که هم سواد و تخصص تئوری دارد  هم عملی. سعی کنید با مطالعه کتابچه های راهنمای تعمیر انواع خودروهای روز دنیا آشنا شوید، در مورد آخرین پیشرفت های تعمیر خودرو، به روز باشید. در صورت لزوم، رفتن به کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای را ادامه بدهید و نهایتا  زمانی که با چالشی مواجه شدید که نیاز به کمک داشتید از هم دوره ای  های خود کمک بگیرید.

سعی کنید بعد از یادگیری کلی مکانیکی در یک کار باشد که شما در آن به درجه بالایی از دقت و مهارت رسیده باشید. ببینید که به چه جزئیاتی از کارتان علاقه بیشتری دارید و می توانید چه مهارتی را در خودتان تقویت کنید تا بتوانید در آن زمینه به خصوص، تبدیل به یک متخصص شوید. برای مثال اگر قسمت موتور را انتخاب کردید در آن سرآمد روزگار شوید.

خوشبختانه، امروزه با پیشرفت علم و  تکنولوژی ماشین های ساخته شده به سرعت در حال تغییر است، برای مثال : خودروهای هیبریدی، ماشین های الکتریکی و سایر تکنولوژی ها در حال ورود به بازار هستند، بنابراین می توانید با افزایش دانش و گذراندن دوره های پیشرفته، از دیگران سبقت بگیرید. حتما از زمان دانش آموزی و یا دانشجویی برای شرکت در دوره های پیشرفته تعمیرات خودرو استفاده نمایید.

از زبان تخصصی مکانیک خودرو غافل نشوید، درست هست که امروزه با نرم افزارها می شود متون را ترجمه کرد؛ اما دانشتن زبان در حین مطالعه و کار بر روی فناوری های جدید خودرو کمک شایانی را به ما خواهد کرد.

در آخر؛ اگر در هر کاری که با انتخاب صحیح بوده؛ بدون وسواس و تنبلی تلاش کنید ، مطمئن باشید موفق خواهید شد.

ما در هنرستان ایساکو که تخصصی ترین هنرستان مکانیک خودرو در ایران می باشد، آرزوی موفقیت برای همه دانش آموزان عزیز و آینده سازان سرزمینمان داریم.

 

حسن خزایی
۹۹/۰۱/۲۸
پیوندهای کاربردی
دسترسی سریع
ارتباط با هنرستان ایساکو
آدرس:خانی آبادنو-خیابان مهران-خیابان نیکوبین
کدپستی:55555555555
تلفن: 02155865656 - 02155844848 
نقشه گوگل هنرستان ایساکو
کلیه حقوق متعلق به هنرستان ایساکو می باشد.
Design By w21.ir